Descriere
Centrul de prelucrare a gantriei cu 5 axe este un echipament de prelucrare CNC cu o structură de gantry și o funcție de legătură cu cinci axe . este compusă în principal dintr-o beamă încrucișată fixă, o masă de lucru mobilă, o diapozitivă verticală și un cap de axe cu două axe rotative . poate realiza ca axele de lucru multi-line de lucru și se poate face ca axele de lucru multi-line și să se producă și să se facă linii de lucru și să se facă linii de lucru și să se reducă a axelor de lucru și al liniei de link-uri și a axelor de lucru multi-line și a axelor de lucru și a axelor de legătură multi-unel A, c axe de rotație și este potrivit pentru fabricarea pieselor mari, cu o precizie ridicată și complexitate ridicată .
Caracteristici
Structura de legătură cu cinci axe
The 5 Axis Gantry Machining Center adopts a five-axis linkage structure, which can simultaneously control the five axes of X, Y, Z, A, and C, and realize linkage processing at any angle in space. Compared with three-axis models, five-axis machining can complete multi-faceted composite machining in a single clamping, reduce the error accumulation caused by repositioning, and improve the processing capability of suprafețe curbate complexe (cum ar fi lame de aviație, cavități de mucegai, etc. .), cu un nivel mai mare de flexibilitate .
Suport pentru procesarea piesei ultra-mari
Călătoria maximă a axei X a acestei serii de echipamente poate ajunge la 16500mm, axa y 5500mm și axa Z de până la 1500mm, care acoperă nevoile de procesare ale diferitelor părți structurale mari . dimensiunea tabelului de lucru variază de la 4000 × 2000mm până la 6000 × 4000mm . un dispozitiv unic poate completa procesarea de Ultra-Large Piese One Time, Evitând un dispozitiv unic, care poate completa. splicing of multiple machines. Large workpieces are frequently used in industries such as heavy equipment manufacturing, rail transportation and ships. Five-axis machine tools with a stroke greater than 8000mm can cover about 90% of the ultra-long structural parts processing scenarios.
Fus de mare putere
Echipamentul este echipat cu specificații ale axului BT50 sau HSK A100, cu o putere de ieșire maximă opțională de 49kW, o viteză standard de 3000rpm și un maxim opțional de 6000rpm ., cu un maxim opțional de 6000rpm . cu o viteză maximă de alimentare rapidă a axelor X/Y/Z de 20/20/18m/min (NGM204001 Eficiența ciclului . Pentru fiecare creștere de 10%a puterii fusului, combinată cu optimizarea rezonabilă a căilor de instrumente, rata generală de îndepărtare poate fi crescută cu 12%-15%, ceea ce este adecvat în special pentru cerințele de tăiere de mare viteză a aliajelor de înaltă rezistență și a materialelor cu grad ridicat .}
Calitatea de procesare stabilă
Precizia de poziționare a axelor X/Y/Z ale tuturor modelelor atinge 0 . 008mm/1000mm, iar precizia de poziționare repetată ajunge la 0 . 004mm/1000mm, care îndeplinește standardul VDI Precision . Grating Scale Feedback prin intermediul Sistemului de control al Framei de SECȚIUNEA LĂRĂ. Când precizia de poziționare este controlată sub 0,01 mm, randamentul pentru prima dată a pieselor complexe poate fi crescut cu 20%-30%, reducând rata de reelaborare și defectele de procesare.
Date tehnice:
|
Termen |
Unitate |
NGM2040 |
NGM3060 |
NGM12035 |
NGM16040 |
|
Accident vascular cerebral (personalizabil) |
|||||
|
Axa x |
mm |
4300 |
8500 |
12500 |
16500 |
|
Axa y |
mm |
2500 |
3500 |
5000 |
5500 |
|
Axa z |
mm |
1100 |
1500 |
1250/1500 |
1500 |
|
Masă |
|||||
|
Dimensiunea tabelului |
mm |
4000×2000 |
8000x3000 |
2000×3500 |
6000×4000 |
|
Nasul fusului la masă |
mm |
200-1300 |
000-2500 |
950-2200 (2450) |
1000-2500 |
|
Ax |
|||||
|
Tipul fusului |
BT50/HSK A100 |
BT50/HSK A100 |
BT50/HSK A100 |
BT50/HSK A100 |
|
|
Tip RAM |
450×450 |
T Tip/450 × 450 |
T Tip /460 × 460 |
T tip/500x500 |
|
|
Viteza maximă a fusului |
RPM |
3000 (echipament) |
3000 (echipament) |
3000 (echipament) |
3000 (echipament) |
|
Viteza maximă a axului (opt .) |
RPM |
6000 (curea) |
6000 (curea) |
6000 (curea) |
6000 (curea) |
|
Puterea fusului |
Kw |
30/37 |
30/37 |
30/37(40/49 |
30/37(40/491 |
|
Rata de alimentare |
|||||
|
Axa X/Y/Z Repid |
m/min |
20/20/18 |
18/18/16 |
10/08/08 |
10/08/08 |
|
Revista de instrumente |
|||||
|
Capacitate |
24/30/40 |
24/30/40 |
24/30/40 |
24/30/40 |
|
|
Diametrul maxal al sculei |
mm |
110/200 |
110/200 |
110/200 |
110/200 |
|
Lungimea maximă a sculei |
mm |
350 |
350 |
350 |
350 |
|
Max Tool Weigth |
kg |
15 |
15 |
15 |
15 |
|
Precizie (VDI) |
|||||
|
Poziționarea X/Y/Z. |
mm |
0.008/1000 |
0.008/1000 |
0.008/1000 |
0.008/1000 |
|
Repetabilitate x/y/z |
mm |
0.004/1000 |
0.004/1000 |
0.004/1000 |
0.004/1000 |
Tag-uri populare: 5 Centru de prelucrare a gantriei axe, China 5 Axis Gantry Center Center Center, Furnizori, Fabrica, Putere de prelucrare a gantriei, Dimensiunea prelucrării gantriei, Specificații de prelucrare a gantriei, Documentația de prelucrare a gantriei, Tensiune de prelucrare a gantriei, Greutate de prelucrare a gantriei









